Jak wyjechać na Kubę taniej o kilka tysięcy

Jak wyjechać na Kubę taniej o kilka tysięcy

Wyjazdy i wakacje na Kubie w ciągu ostatnich kilku lat mocno staniały. Czy to jednak oznacza, że wyjazd z biurem podróży to najtańsza opcja? Pewnie, że nie. Może być najtańsza, ale wcale nie musi. Pokażę ci, jak to sprawdzić i szybko znaleźć coś korzystnego.

WYJAZD NA KUBĘ Z BIUREM PODRÓŻY

Niczym niespotykanym jest znalezienie oferty za ok. 4 000 zł na tydzień all inclusive. Poniżej zrzut ekranu ze strony Rainbow Tours. Pierwszy lepszy. Pamiętajmy tylko, że w takiej cenie dostaniemy jedynie lot i hotel (z wyżywieniem). Nic więcej. Wycieczki, objazdowe lub łączone (objazd + wypoczynek) kosztują mniej więcej 6 000 zł – 8 000 zł na osobę.

Kuba wakacje

KIEDY NIE WARTO LECIEĆ SAMEMU

Jeśli chcesz na Kubie spędzić czas głównie w hotelu i to jeszcze bardzo ekskluzywnym hotelu szansa, że zrobisz to taniej niż z biurem podróży jest niewielka. Luksusowe hotele są drogie. Biura podróży mają wynegocjowane stawki, do których nie będziesz mieć dostępu szukając na własną rękę. Oczywiście cuda (i błędy się zdarzają, więc zawsze warto sprawdzić).

KUBA NA WŁASNĄ RĘKĘ – KIEDY WARTO

Na własną rękę warto lecieć gdy:

  • chcesz pojeździć po wyspie, pozwiedzać, nie tylko „plażować”,
  • jesteś w stanie zaakceptować pewne kompromisy (standardowa „casa particular” zamiast dobrego hotelu).

Jeśli obydwa powyższe punkty pasują do ciebie, masz szansę zaoszczędzić na wyjeździe na własną rękę.

JAK ZNALEŹĆ TANI LOT SAMEMU

Cenę naszego wyjazdu wyznaczą dwie rzeczy: cena lotu (głównie) oraz cena noclegów. Zaczynamy od lotów. Żeby się zorientować co do cen, wystarczą ci dwie rzeczy.

1. Przegląd ostatnich promocji

W tym celu trzeba wejść na stronę internetową jednego z serwisów publikujących promocje / błędy lotnicze. Polecam fly4free.pl oraz fly4free.com. Tak – warto wejść zarówno na stronę polską jak i anglojęzyczną. Z reguły promocje są podobne na obydwu stronach, ale nie zawsze.

Kiedy przeniesiemy się już na stronę, wystarczy w polu search w górnym prawym rogu wpisać „cuba”. W wynikach wyszukiwania dostaniemy historyczne promocje. Część z nich (te najświeższe) mogą jeszcze działać. Trzeba więc to sprawdzić.

Fly4free cuba

Po kliknięciu w konkretną promocję, wystarczy śledzić instrukcje (znajdują się tam linki do zakupu biletów) lub sprawdzić dokładną trasę lotu i wpisać taką samą z zachowaniem dat w którejś z porównywarek lotów. Polecam Skyscanner, o którym poniżej.

Pamiętaj, że tani lot na Kubę prawdopodobnie znajdziesz z któregoś z europejskich miast – zostanie więc też kwestia dolotu / dojazdu do tego miasta. To także koszt. Do tego niektóre czarterowe linie lotnicze, jak np. Condor czy Euro Wings, podają cenę bez wliczonego bagażu rejestrowanego (tylko podręczny). Spokojnie jednak można się spakować na kilka tygodni w bagaż podręczny.

2. Ogólne wyszukiwanie

Jeśli okaże się, że nie ma żadnych ciekawych promocji albo po prostu jeśli chcesz sprawdzić ceny samemu, skorzystaj ze Skycannera (kliknij w obrazek poniżej).

Loty na Kubę

Spróbuj bardzo prostego mechanizmu. Wyszukaj loty:
z: POLSKA
do: KUBA
w terminie: NAJTAŃSZY MIESIĄC

I sprawdź co wyjdzie. Skyscanner znajdzie ci najtańszą kombinację lotów. Zamiast Polski spróbuj też innych państw. Na Kubę z reguły najtaniej lata się z Niemiec, czasem z Wielkiej Brytanii i Włoch. Warto sprawdzić też Belgię i Holandię.

Hotele na Kubie

Tak, jak wspomniałem, jeśli chcesz obniżyć budżet, musisz zamienić hotele na casas particulares.

Jeśli chcesz sprawdzić hotele, skorzystaj z porównywarki HotelsCombinedTutaj w polu “cel podróży” możesz także wpisać po prostu Kuba. Możesz też oczywiście wpisać nazwę konkretnego miasta.

Dodatkowo, niezłe ceny możesz znaleźć na AirBnB. Zapisz się do AirBnB korzystając z tego linka i odbierz 100 zł na pierwszą podróż: TWOJE 100 ZŁ NA AIRBNB.

Casas Particulares możesz znaleźć na stronie: Mycasaparticular.com

Nic się też nie stanie jak polecisz bez zarezerwowanych noclegów. Na miejscu Kubańczycy z ofertami sami cię znajdą :)

Ubezpieczenie na Kubę

Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym. Nie oszczędzaj na kosztach leczenia. Polecam AXA Travel.

AXA ma sensowną opłatę za całkiem spore sumy ubezpieczeniowe. Koszt ubezpieczenia na tydzień w przypadku Kuby to około 50 zł.

Wszystkie inne koszty, czyli jak tanio polecieć na Kubę

Żeby nie zostawić na Kubie fortuny musisz być po prostu poinformowany. W tym celu zajrzyj na stronę www.kubawakacje.pl, lub po prostu kliknij w poniższy obrazek. Znajdziesz tam wszystkie aktualne informacje potrzebne na wyjazd na Kubę.

Wyjazd na Kubę