Pacsafe Venturesafe 45 – plecak idealny?

Pacsafe Venturesafe 45 – plecak idealny?

Tekst powstał dzięki współpracy ze sklepem internetowym Kluczka.pl

Mamy za sobą już grubo ponad 100 wspólnych lotów. Setki wyjazdów krajowych i zagranicznych, bliskich i bardzo dalekich, krótkich i długich. Temat pakowania i podróżowania z plecakiem mamy mocno przerobiony. Na własnej skórze odczuliśmy każdą wadę i zaletę, jaką może mieć plecak. Ostatnio kupowaliśmy nowy plecak i po długich poszukiwaniach w nasze ręce wpadł PacSafe Venturesafe 45. Czy ma szansę stać się plecakiem idealnym?

Na wstępie doprecyzujmy dla kogo idealnym. My podróżujemy szybko i lekko. Dużo się przemieszczamy. Mnóstwo chodzimy i często wynajmujemy samochód. Śpimy wszędzie – od Couchsurfingu i namiotu po hotele. Pakujemy się minimalistycznie pod kątem ilości zabranych rzeczy i wagi. Na trzymiesięczną podróż dookoła świata wystarczyło nam po jednym 7-kilowym plecaku.

Na Venturesafe 45 natknęliśmy się szukając jak największego pojemnościowo i najmniejszego gabarytowo plecaka. Daliśmy mu szansę podczas naszego czterodniowego wyjazdu na Maltę.

ZACZNIJMY OD ZALET.

1 Wielkość

Wymiary plecaka to 56 cm x 35,5 cm x 23 cm. Pojemność to 45 litrów. Pacsafe Venturesafe 45 dodatkowo spełnia wymogi bagażu podręcznego w Ryanair i dużego bagażu podręcznego w WizzAir, co przy 45 litrach jest świetnym wynikiem. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie gdyby nie zapakować go do samego końca, to wcisnąłby się i jako mały podręczny w WizzAir. Wielkość to duży plus tego plecaka. Spokojnie spakowaliśmy się w niego na 4 dni razem. Zostało jeszcze sporo miejsca.

DSC_7770

DSC_7773

DSC_7781

2 Wygoda pakowania

Kiedy często zmienia się miejsce pobytu, frustrujące staje się ciągłe wypakowywanie i pakowanie rzeczy do plecaka. Nowe miejsce – wyjąć ręcznik z dna, kolejne miejsce – ręcznik jest na górze, ale tym razem kosmetyczka spadła niżej. Kończy się na tym, że praktycznie codziennie trzeba z plecaka wszystko wypakować, a następnie znów spakować. Venturesafe 45 otwiera się jak walizka. Problem z głowy.

DSC_8489

3 Jakość

Wysoka jakość wykończenia, dobre materiały. Plecak wygląda i jest bardzo porządny.

4 Bezpieczeństwo

To jedna z dużych zalet plecaka i rzecz, którą wyróżnia się firma Pacsafe. Nie był to dla nas najważniejszy argument, ale bezpieczeństwa nigdy za wiele. Venturesafe 45 jest pokryty „panelami Exomesh”, które chronią front, boki oraz dół plecaka przed przecięciem i wyjęciem zawartości. Technologia „ToughZip” uniemożliwia proste otwarcie zamka poprzez np. wbicie długopisu. W zestawie dostajemy linkę stalową, którą możemy przymocować plecak do stolika, ławki czy jakiegokolwiek przedmiotu, kiedy nie możemy poświęcić mu pełnej uwagi. I moje ulubione „zamknięcie Roobar”. To coś, co skutecznie utrudni otwarcie zamków kiedy np. stoimy w metrze i mamy plecak na plecach. W sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał go nam otworzyć usłyszymy głośne „klik”. Chociaż prawdopodobnie złodziej się po prostu podda zanim zorientuje się, jak zamek otworzyć.

DSC_7742

DSC_7753

DSC_7788

5 Uniwersalność

Plecak możemy nosić standardowo na plecach, jednak w sekundę możemy schować ramiączka i nosić go jak torbę podróżną. Ma dwie komory, miejsce na laptop, kieszonki pozwalające się dobrze zorganizować. All inclusive.

DSC_7796

WADY.

1 Wygoda noszenia

Venturesafe 45 nie ma idealnie wyprofilowanych pleców. Na krótkich spacerach nie będzie problemu. Na dłuższych też damy radę, ale na pewno nie jest to plecak na bardzo długie, wymagające wędrówki.

DSC_8002

2 Ramiączka

Ramiączka nie sprawiają wrażenia bardzo wytrzymałych. Prawdopodobnie w związku z faktem, że możemy je schować „pod plecy”, są mniejsze i delikatniejsze.

3 Waga

Plecak waży około 1,35 kg. Jak na swoją wielkość, jakość wykonania, pokrycie stalowymi linkami to niedużo. Żeby jednak waga była zaletą, musiałby ważyć poniżej kilograma. Każdy dodatkowy gram podczas długiej wędrówki staje się odczuwalny. Szczególnie, że ten plecak nie jest idealnie wyprofilowany.

4 Cena

Plecak nie jest tani. W Internecie można go znaleźć za około 699 zł. Przed zakupem trzeba przekalkulować, czy jego zalety są dla nas tyle warte. Dla nas tak.

Jeszcze jedną z wad plecaka jest sposób, w jaki się układa, kiedy nie jest  w pełni zapakowany. Górna część się trochę zapada z uwagi na mechanizm blokowania zamków. Nie przeszkadza to w użytkowaniu. Trochę gorzej wychodzi na zdjęciach.

DSC_8078

Wygląd jest kwestią dyskusyjną. Plecak jest dość szeroki i na pewno będzie lepiej wyglądał na męskich niż na damskich plecach. Sam w sobie jednak, szczególnie w kolorze niebieskim, wygląda atrakcyjnie.

DSC_7968

Pacsafe Venturesafe 45 zdał egzamin na Malcie na 5. Wielkość połączona z łatwością pakowania to mistrzostwo świata. Przez to też można wybaczyć mu kilka niedociągnięć.

Podsumowując – jeśli podróżujesz z bagażem podręcznym i szukasz pakownego plecaka, często zwiedzasz miasta, poruszasz się komunikacją publiczną lub wynajmujesz za granicą samochód – pokochasz Pacsafe Venturesafe 45. Będzie wart swojej ceny.

Dziękujemy:

Kluczka