Odpoczynek w Podlaskim? 5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć

Odpoczynek w Podlaskim? 5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć

Pandemia skutecznie zmieniła plany wakacyjne wielu z nas. Zamknięte granice, odwołane loty, wycieczki. To wszystko nie musi oznaczać jednak wakacji w czterech ścianach. Jak przekonują Paula i Maciek z Gapie.pl „Najciemniej zawsze pod latarnią”. Czy warto zdecydować się na odpoczynek na Podlasiu i co koniecznie trzeba zobaczyć?

Obcasypodlasia.pl: Często szukamy pięknych widoków, możliwości relaksu poza granicami kraju, a przecież u nas, na Podlasiu też mamy piękne miejsca sprzyjające urlopowaniu. Jak często odpoczywacie właśnie na Podlasiu?

Ostatnio bardzo często. Zawsze byliśmy fanami Podlasia i lokalnymi patriotami, ale z uwagi na sytuację jeszcze bardziej zauroczyliśmy się podlaskimi klimatami. Tu jest po prostu cudnie, zielono i cicho. I to wszystko w zasięgu max. 150 km od Białegostoku. Co więcej, jest potrzebne do udanego wypoczynku?

W takim razie pewnie macie już swoje ulubione miejsca nie tylko w świecie, ale też u nas?

Jeśli pytasz o świat, to najbardziej ciągnie nas zawsze do obu Ameryk, Maćka bardziej do północnej, mnie do południowej. A jeśli pytasz o Podlasie, to pewnie! Nasze top 10 znajdziesz tutaj. Uwielbiamy Pojezierze Augustowskie za jeziora i lasy, które świetnie eksploruje się np. rowerem. Lubimy też zaszyć się w Puszczy Białowieskiej.

Zwiedziliście już sporą część świata. Jak oceniacie Podlasie pod kątem walorów turystycznych?

Zdecydowanie możemy być dumni z Podlasia. W top 3 wyszukiwań przez Polaków miejsc do wypoczynku w Polsce jest Białowieski Park Narodowy, a to chyba mówi samo za siebie. Mam wrażenie, że dziś, w dobie „szybkiego życia” każdy szuka miejsca, w którym po prostu odsapnie, odetchnie, a Podlaskie właśnie takie jest – daje odetchnąć. Wystarczy zaszyć się w jakiejś głuszy na tydzień, np. w Suwalskim Parku Krajobrazowym i poczuć tę moc.

Co Waszym zdaniem jest zdecydowanym skarbem naszego regionu pod kątem turystycznym? Co znajdziemy na Podlasiu, czego raczej nie ma nigdzie indziej?

Cisza, spokój, wszechobecna zieleń i możliwość znalezienia miejsc naprawdę jeszcze niezaludnionych. To ostatnie to chyba ten największy skarb właśnie – nigdzie w Polsce nie zaszyjesz się na tydzień tak, żeby być praktycznie samemu lub tylko z rodziną. Na Podlasiu to jeszcze możliwe. Wydaje mi się, że to może się w najbliższych latach zmienić, ale na razie rozkoszujmy się tą unikatowością.

Finanse, to często decydujący o wyborze miejsca na urlop czynnik. Z Waszych doświadczeń odpoczynek w naszym regionie jest tańszy/droższy/porównywalny względem innych regionów Polski?

W każdym miejscu na świecie da się urlopować taniej, ale to często kwestia również wyrzeczeń – słabszy hotel, jedzenie sklepowe zamiast stołowania się w restauracji. Na Podlasiu na pewno jest taniej niż nad morzem czy w górach. Ale jak wszędzie znajdziemy droższe i tańsze hotele, restauracje.

Obecna sytuacja związana z pandemią zwiększy zainteresowanie naszym regionem? Na Podlasiu chętniej wypoczywać będą tubylcy, czy raczej turyści?

Zdecydowanie zwiększy. Ludzie będą szukali miejsc, gdzie jeszcze nie byli, więc uderzą odkrywać Podlaskie. I dlatego właśnie Podlaskie ma szanse na rozwój turystyczny. A to nas bardzo cieszy i nie cieszy jednocześnie. Tubylcy z kolei też odkryją, że najciemniej pod latarnią i mają tu jeszcze tyle do zobaczenia. My sami z roku na rok się zaskakujemy jakąś nową podlaską perełką.

Odpoczynek na Podlasiu? 5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w naszym regionie.

Żeby w pełni poczuć Podlaskie warto doświadczyć natury i wielokulturowości, dlatego na liście top 5 miejsc odpoczynek na Podlasiu powinny się znaleźć:

1 – Białowieski Park Narodowy

2 – Biebrzański Park Narodowy

3 – Suwalski Park Krajobrazowy

4 – Tykocin

5 – Kruszyniany

Źródło: https://www.obcasypodlasia.pl/odpoczynek-na-podlasiu-5-miejsc-ktore-koniecznie-trzeba-zobaczyc-wg-gapie-pl