Spacer po Sydney

Spacer po Sydney

Sydney – to nie tylko opera. To miasto, w którym obowiązują zasady, ale na szczęście zdrowe. Tutaj ponad 300 dni w roku świeci słońce. Jest dużo zieleni i plaż w obrębie miasta, na czele z Bondi Beach. Miasto z duszą.

1. Harbour Bridge za dnia, a w tle zabudowania. To widok z placu pod operą.

DSC_0156

2. Harbour Bridge w nocy, widziany z drugiej strony mostu. Razem z budynkami w tle tworzy niepowtarzalny widok.

DSC_0435

3. Ikona miasta – opera. Razem z otoczeniem tworzy niepowtarzalny klimat. Na zdjęciu widać również klimatyczne knajpki, w których można rozkoszować się widokiem na Harbour Bridge i miasto.

DSC_0179

4. Opera w nocy. Wygląda spektakularnie.

DSC_0440

5. Darling Harbour – port w Sydney. Można się tam przejść po deptaku. Okoliczne knajpy serwują tu różne kuchnie.

DSC_0386

6. Hyde Park – park w samym centrum miasta. W godzinach lunch’u przewija się tutaj wielu mieszkańców. Super opcja na miejski chillout. Siedzi się na ławkach albo na trawie.

DSC_0484

7. Katedra NMP w Hyde Park’u

DSC_0491

8. Featherdale Wildlife Park – park na obrzeżach miasta z koalami, kangurami i innymi zwierzętami typowymi dla Australii. Spotkasz tu również diabła tasmańskiego i dingo. Kangury skaczą po parku, można je nawet samodzielnie nakarmić.

DSC_0257

9. Bondi Beach – najbardziej znana plaża w Sydney. Jest bardzo czysta i dostosowana do różnych potrzeb. A najważniejsze, że z centrum, można się na nią dostać np. autobusem w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

DSC_0465

10. Royal National Park – godzinę od Sydney. Park z dzikimi, niezatłoczonymi plażami i z pięknymi widokami z góry na ocean. Woda ma bardzo ładny kolor. Można tam spotkać surferów.

WP_20140309_003