Spacer po Melbourne

Spacer po Melbourne

Melbourne to bardzo wyluzowane miasto, a jednocześnie niesamowicie uporządkowane. Na ulicach jest czysto i spokojnie. Nikt tu nie biegnie, nie śpieszy się. Ta bardzo „zchillowana” atmosfera udziela się szybko. Moim zdaniem to świetne miejsce do życia.

1. Southbank Promenade – promenada biegnąca wzdłuż rzeki Yarra. Po drodze wiele knajpek, dość drogich, ale można też usiąść nad wodą, wyluzować się i popatrzeć na CBD, czyli Central Business District.

DSC_0445

2. Federation Square – bardzo ciekawie zaprojektowany plac w centrum, ma swoją historię. Jego budowa nie należała do najtańszych.

DSC_0474-2

3. Flinders Street Station – główna stacja kolejowa w Melbourne, wyróżnia ją interesujący budynek hali dworca.

DSC_0476

4. Yarra Park – jeden z wielu parków w Melbourne. Ten akurat jest blisko centrum. Idealny na relaks w trakcie lub po lunch’u.

DSC_0468

5. China Town – to pierwsza chińska dzielnica, w której nie było kiczu tyle co zwykle. Nawet Chińczycy byli tam jacyś tacy bardziej elegancko ubrani.

DSC_0480

6. Stary tramwaj – sporo ich tam jeździ, w wersji czerwonej i zielonej. Nadają niesamowity klimat miastu.

DSC_0142

7. Queen Victoria Market – bardzo ciekawy rynek, na którym można znaleźć mnóstwo warzyw i owoców, ale też ciuchy i pamiątki.

DSC_0110

8. Lentil as Anything – knajpa, w której to ty decydujesz o cenie posiłku. Przy wyjściu stoi box, do którego możesz wrzucić, ile uznasz za stosowne.

DSC_0118

9. Peterpans – miejsce z darmowym internetem i informacją turystyczną. Każdy może tu wstąpić i skorzystać z sieci. Mają swoje komputery, ale możesz też korzystać ze swojego sprzętu.

DSC_0097