Spacer po Kapsztadzie

Spacer po Kapsztadzie

Kapsztad – miasto idealne pod wieloma względami. Przede wszystkim klimat – zimą minimalnie 7 stopni, latem maksymalnie 25. Poza tym to miejsce pełne energii i wyrazu.

1. Waterfront – bardzo ładna część miasta. Jest tam dużo knajpek i sklepów z pamiątkami. Miło się po niej spaceruje.

DSC_0575

2. Bo-Kaap – kolorowa dzielnica Kapsztadu. Wszystkie domy tutaj są bardzo soczyste, nasycone odważnymi barwami. Aż się nie chce stąd uciekać.

DSC_0594

3. Brai – afrykański grill. Mieszkańcy Kapsztadu spotykają się tutaj (pod miastem) co jakiś czas na grupowym grillu. Najpierw kupujemy mięso na wagę, potem czekamy aż się zrobi. Po czym możemy oddać się muzyce, pląsając wokół stołów i popijać piwkiem. To taki podmiejski piknik z możliwością dobrej zabawy. I nawet dj’a za konsoletą tam mają. Super doświadczenie.

WP_20140209_007

4. Kirstenbosch – ogrody, z których można wyruszyć na Table Mountain ścieżką Smuts Track. Wejście na szczyt tą ścieżką zajmuje około 3h. Trasa średnio trudna.

DSC_0613

5. Reservoir – przepiękny stop w drodze (Smuts Track) na Table Mountain. Dzikie jezioro, nad które mało kto dociera, mimo że kierunek w to piękne miejsce jest dobrze oznakowany.

DSC_0621

6. Table Mountain – Góra Stołowa (1086 m n.p.m.), symbol Kapsztadu. Mierzy około 52 km długości i do 16 km szerokości. Można na nią wejść lub wjechać kolejką.

DSC_0563

7. Widok z Table Mountain – z góry rozpościera się widok na cały Kapsztad. Piękne.

DSC_0670

8. Muizenberg – miejscowość pod Kapsztadem, gdzie znajduje się plaża pełna surferów, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Połączenie pociągowe z Kapsztadu jest łatwe i szybkie.

DSC_0712

9. Domki na Muizenberg – domki na sprzęt do surfowania, piękne, kolorowe.

DSC_0708

10. Boulders Beach – plaża z pingwinami. Mnóstwo jest tutaj tych uroczych zwierzaków (razem około 3000). Wstęp nie jest drogi. Dojazd pociągiem z Kapsztadu do Simon’s Town, z którego wyrusza się na Boulders Beach.

DSC_0743

11. Camps Bay – plaża na obrzeżach Kapsztadu, piękna, z dużymi falami, uderzającymi o skały. Robi wrażenie. Plaża piaszczysta. Niestety woda jest bardzo zimna, dlatego tylko nieliczni decydują się tutaj na kąpiele.

DSC_0684

12. Clifton Beach – plaża zaraz obok Camps Bay. Ma już inny charakter, jest tu więcej palm, fale są mniejsze, ale woda równie zimna. Plaża piaszczysta. Dzielnica, w której znajduje się ta plaża – Clifton to jedna z najbogatszych dzielnic w RPA.

DSC_0688