Islandia zimą i latem to nie to samo miejsce?

Islandia zimą i latem to nie to samo miejsce?

Islandia zimą czy Islandia latem?

Islandia… Jestem pewien, że jeśli tu jesteś, to oznacza, że doskonale wiesz, że to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Ale czy wiesz, że tych rodzajów może być kilka?

Decydując się kiedy jechać na Islandię na pewno będziesz brać kilka czynników pod uwagę. Ceny, pogoda, własne zobowiązania. Pamiętaj, że w przypadku Islandii pora roku może zmienić wszystko.

Na pewno kojarzysz te momenty, kiedy widzisz ten sam krajobraz latem i zimą i zdajesz sobie sprawę, jak cholernie się one różnią. W niektórych przypadkach to praktycznie inny świat. A jak to jest w przypadku Islandii?

Odpowiedź jest prosta. Jak wszystko na tej wyspie.

Do potęgi.

Wodospad Gulfoss

Gulfoss summer

Gulfoss winter

Droga

Road summer

Road winter

Gejzer Strokkur

Strokkur summer

Strokkur winter

Czarna plaża wulkaniczna

Black beach summer

Black beach winter

Wodospad Skogafoss

Skogafoss summer

Skogafoss winter

Wodospad Seljalandsfoss

Seljalandsfoss summer

Seljalandsfoss winter

Ukryty wrak samolotu Solheimasandur

Sprawdź jak go znaleźć.

Solheimasandur summer

Solheimasandur winter

Lodowiec Vatnajokkul

Vatnajokkul summer

Vatnajokkul winter

Kolory

Iceland summer

Iceland winter

A więc…

A więc co wolisz? Lato to przyjaźniejsza aura, długi dzień i większa paleta barw dookoła. Zima to wszechogarniająca biel. Czasem nawet trudno złapać granicę z horyzontem. Największym plusem lata jest chyba namiot, który może znacząco obniżyć koszt. No i ten specyficzny klimat, który towarzyszy wyjazdom pod namiot.

W tent Iceland

Z drugiej strony największym plusem zimy jest zorza polarna. I chyba ta strona bardziej mi odpowiada (dowiedz się więcej o zorzy na Islandii TUTAJ).

zorza islandia

Finalnie.

Wolisz Islandię zimą czy latem?

 • Ewelina Pakuła

  Na Islandii trzeba być kilka razy, by ogarnąć wszystko co ciekawe… byłam na Islandii we wrzesniu (początek) i udało się sporo zobaczyć w te 10 dni. Drugi raz Fiordy Zachodnie i Puffiny w czerwcu, ale po tych dwóch razach powstał niedosyt z powodu zorzy…. zatem wybieram się tam trzeci raz – zimą:)

  • Prawda, najlepiej być kilka razy. Powodzenia z zorzą! Tego nie da się niestety w pełni przewidzieć. Kiedy nam się udało zobaczyć silną zorzę na Islandii, w dzień przed nią wyspę opuszczała grupa, która czekała na to 8 dni – bez skutku :-) Islandia ma niestety dość pochmurną pogodę, co nie pomaga. Polecam też Laponię: http://gapienamape.pl/galeria/laponia-finlandia/

   • Ewelina Pakuła

    Bilety już kupione…. Liczę na szczęście i jak uda się zobaczyć to dam znać… w czerwcu „plowałam” z obiektywem na Puffiny i się udało zrobić fantastyczne fotografie, mam nadzieję, że i tym razem szczęście dopisze.. :) Laponia też ciekawa, jak każde miejsce na ziemi, ale teraz planuje kierunek wschód :) Pozdrawiam ! ;)

 • Pingback: writeaessay()